Rumia – Budżet Obywatelski 2018

Zapraszam do głosowania na projekt nr 23
https://rumia.budzet-obywatelski.org/glosowanie

Poproście swoich znajomych, dzieci, rodziców i dziadków – każdy mieszkaniec naszego miasta, niezależnie od wieku, może oddać głos.

Arkady Saulski, Rafał Dębski i Artur Nowaczewski to pisarze związani z Rumią, tu mieszkają lub tworzą. Wydali ponad trzydzieści książek zaliczających się do rozmaitych gatunków: science fiction, fantasy, powieść historyczna, esej, reportaż. Niestety obecnie na półkach rumskich bibliotek nie znajdziemy tych tytułów. Projekt zakłada zakup książek, spotkania autorskie i kampanię promocyjną zachęcającą młodzież do czytania i własnych poszukiwań twórczych, nie zamykających się jedynie w świecie literatury, ale uciekających się do artystycznego eksperymentu – jakim jest np. łączenie literatury i muzyki w twórczości Artura Nowaczewskiego, który w naszym mieście nagrał płytę Kutabuk.

Projekt przewiduje trzy części:

1. Zakup książek lub audiobooków do rumskich bibliotek miejskich i szkolnych autorstwa osób, które mieszkają lub tworzyły w Rumi: Arkady Saulski, Rafał Dębski, Artur Nowaczewski (przykładowa lista w załączeniu, może ulec zmianie jeśli na dzień zakupów zmieni się dostępność lub ilość wydawnictw się zwiększy).

2. Spotkanie autorskie i warsztaty z młodzieżą na terenie Rumi, np. w Stacji Kultura, Miejskim Domu Kultury lub szkołach.

3. Kampania promocyjna „Fantastyczni pisarze z Rumi” ukazująca pisarzy związanych z Rumią, którzy już wydali swoje dzieła i skierowana do młodzieży jako zachęta do własnej twórczości. W formie plakatów, plakatów na stojakach, roll-upów, standów lub tekturowych standów lub tekturowych totemów (zależnie od warunków w konkretnych bibliotekach) oraz reklam w mediach (połączona z promocją spotkań autorskich).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *