To jest siła!
Tu potrzebna jest rewolucja! Aby ta podstawowa dla każdego z nas wspólnota była silna, gwarantowała rozwój kolejnych pokoleń – jedynej nadziei i drogi rozwoju naszego narodu.
Kobieta i mężczyzna tworzący bezpieczne środowisko rozwoju dla dzieci, zdrowi i bezpieczni materialne aby począć, urodzić i wychować potomstwo.
Największym wyzwaniem jest pokonanie barier ekonomicznych, uzdrowienie polskiej gospodarki aby rodziny nie musiały wyjeżdżać. Ułatwiając życie w Polsce powstrzymamy emigrację i zapobiegniemy eurosieroctwu. Chcemy wprowadzenia prostego systemu 1% podatku przychodowego. Chcemy dzielenia środków budżetowych od dołu, od tych którzy potrzebują do góry – koniecznych koordynatorów a nie prezesów przygotowujących plany których się nie realizuje.
Chcę być ciocią na miejscu, po sąsiedzku, a nie przez zdjęcia oglądać jak rosną pociechy moich kuzynów i znajomych. Chcę zostać matką w Polsce.
„Rodzinę łączą ze społeczeństwem żywotne i organiczne więzi, stanowi ona bowiem jego podstawę i stale je zasila poprzez swe zadanie służenia życiu: w rodzinie przecież rodzą się obywatele i w niej znajdują pierwszą szkołę tych cnót społecznych, które stanowią o życiu i rozwoju samego społeczeństwa. W ten sposób na mocy swej natury i powołania, daleka od zamknięcia się w sobie, rodzina otwiera się na inne rodziny i na społeczeństwo, podejmując swoje zadanie społeczne”.
Św. Jan Paweł II, Adhortacja Familiaris Consortio, 1981 r.
Przyjmując Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie deklaruję:
Będę służyła i zabiegała o takie rozwiązania prawne, które uwzględniając fundament kulturowy cywilizacji łacińskiej, będą tworzyć najlepsze warunki dla trwałości i rozwoju zarówno strukturalnej jak i ekonomicznej polskich rodzin.
Jesienią 2014 przyjmując Certyfikat Samorządowca Przyjaznego Rodzinie po objęciu funkcji publicznej zobowiązałam się do:
- Pełnego zaangażowania w pracę na rzecz wspólnoty, która powierzyła mi mandat.
- Kierowania się w działalności publicznej zasadami wyrosłymi z kultury zakorzenionej w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu.
- Wspierania małżeństwa (związku kobiety i mężczyzny) oraz rodziny jako naturalnego środowiska wychowywania dzieci.
- Podejmowania i wspierania inicjatyw zwiększających rolę rodziców w procesach edukacyjnych.
- Wspierania nauczycieli i wychowawców w promowaniu naturalnych wzorców życia rodzinnego oraz ochronie dzieci i młodzieży przed deprawacją.
- Promowania tradycji i historii wspólnoty lokalnej z poszanowaniem integralności państwa i dziedzictwa narodowego.
- Wspierania instytucji samorządowych (organizatorów kultury, nauki i sportu) w działaniach dla rozwoju rodziny, zgodnie z utrwalonymi tradycją normami, zasadami i wartościami.
- Dysponowania i zarządzania pieniędzmi publicznymi, według zasady roztropności, oszczędności i celowości ich wydawania.
- Finansowania w pierwszej kolejności podstawowych potrzeb wspólnoty.
- We wszystkich działaniach publicznych kierowania się prawym sumieniem w oparciu o zasady sprawiedliwości, uczciwości i roztropności.