O MNIE

Prezes okręgu 26 w Porozumieniu Jarosława Gowina.

Jestem aktywną obywatelką, zaangażowaną w życie mojego Miasta Rumia. Od 2015 jestem związana ze Stowarzyszeniem Republikanie jako Koordynatorka Klubu Republikańskiego w powiecie wejherowskim.

Wykształcenie:

Tytuł magistra prawa uzyskałam na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego przygotowując pracę dyplomową w Katedrze Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego pt. “Status prawny organizacji pożytku publicznego”. Ukończyłam II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Gdyni, klasa o profilu geograficzno-historycznym oraz Gimnazjum Nr 1 w Rumi im. ks. Stanisława Ormińskiego SDB i Szkołę Podstawową Nr 8 w Rumi.

Doświadczenie:

Od 2011 prowadzę indywidualną działalność gospodarczą. Zajmuję się świadczeniem usług doradztwa prawnego. Posiadam wieloletnie doświadczenie w administracji biurowej, zajmowałam takie stanowiska jak pracownik biurowy, asystentka, specjalista ds. prawno-finansowych w przedsiębiorstwach różnej wielkości i różnej formie organizacyjno-prawnej, min. w Kancelarii Radcy Prawnego i Kancelarii Komorniczej.

Wspólnota:

W Katolickim Ruchu Światło-Życie rozwijam się od ponad 10 lat. Prowadzę spotkania formacyjne modlitewno-biblijne dla dorosłych i młodzieży.

SONY DSC

Przez 5 lat koordynowałam pracę kilku grup młodzieżowych i dziecięcych, organizowałam rekolekcje stacjonarne i wyjazdowe (kilkanaście razy byłam wychowawcą), spotkania, konferencje, koncerty.

Obecnie w Ruchu podejmuję odpowiedzialność za Diakonię Ewangelizacji w Rumi oraz w Archidiecezji Gdańskiej a ponadto należę do Diakonii Społecznej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej.

Wolontariat:

Przez wiele lat byłam zaangażowana w działalność na rzecz dzieci i młodzieży z Rumi w zakresie wychowania, edukacji i profilaktyki, ponadto pomagałam w przygotowaniach do matury z języka angielskiego uczestnikom Oratorium. Działam na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną i chorobami psychicznymi w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PRZYSTANEK gdzie jestem Członkiem Zarządu.

Zainteresowania:

Samorząd lokalny

Jestem zaangażowana w pracę na rzecz naszego miasta od kiedy w wieku 15 lat pełniłam funkcję Radnej Młodzieżowej Rady Miasta Rumi, wtedy też rozpoczęło się moje żywe zainteresowanie prawem i samorządem lokalnym, które rozwijałam i pogłębiałam w czasie studiów. Regularnie uczestniczę w pracach komisji grantowych a także byłam członkiem Zespołu Roboczego Oświaty i Wychowania opracowującego dokument „Strategia Rozwoju Miasta Rumi do 2030 roku”.

W wyborach do Sejmu w 2015 kandydowałam z listy KWW “Kukiz’15” z pozycji nr 2 w Okręgu Wyborczym nr 26 – uzyskałam 3 624 głosy poparcia.
W wyborach samorządowych w 2014 kandydowałam do Rady Miejskiej Rumi w okręgu nr 8 z KWW Monika Baran – uzyskałam 141 głosów poparcia.

ulotencja1

Podczas kampanii wyborczej w 2014 roku uzyskałam Certyfikat Samorządowca Przyjaznego Rodzinie na zdjęciu z osobami z Ruchu Światło-Życie.

rodzina ma glos1

Podczas kampanii wyborczej w 2015 – Certyfikat Parlamentarzysty Przyjaznego Rodzinie oraz poparcie PodziemnaTV i Ruchu Narodowego.

12108840_905361162887728_2706543912385990433_n